Przypominamy o zgłoszeniach – do końca marca br. – kandydatów do nagród naukowych PLTR
Zgłoszenia należy przesyłać mailowo na adres:
Do zgłoszenia należy dołączyć skany artykułów będących przedmiotem wniosku.
Za daty publikacji ocenianych artykułów, przyjmuje się ukazanie się ich w postaci drukowanej, a dla czasopism elektronicznych w postaci cyfrowej.
Prosimy o niezgłaszanie prac, które dotyczą innej niż radiologia i diagnostyka obrazowa dziedziny.
I. Nagrody za największy dorobek naukowy.
W związku z zaburzeniem, jakie wprowadził najpierw COVID, a potem wojna na Ukrainie, nagroda ta będzie wyjątkowo przyznana za okres czterech lat (2019-2022), aktywnemu członkowi PLTR: specjaliście z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej lub lekarzowi odbywającemu rezydenturę w tej dziedzinie.
W konkursie uczestniczą prace oryginalne, poglądowe i kazuistyczne, opublikowane w czasopismach medycznych w okresie ocenianych ostatnich pełnych czterech lat kalendarzowych (j.w.), w których autor zgłoszony do nagrody jest pierwszym autorem. Nie dotyczy prac opublikowanych w formie streszczeń, editoriali i listów do redakcji oraz umieszczonych w suplementach. Kandydat do nagrody powinien posiadać afiliację z jednostki krajowej.
Publikacje zgłoszonych autorów oceniane są na podstawie współczynników oddziaływania (impact factor, IF). Sumowane są ostatnie dostępne współczynniki oddziaływania, a o liście rankingowej autorów decyduje wyliczony sumaryczny współczynnik oddziaływania.
Przyznawane są trzy nagrody: I-ego, II-ego i III stopnia, w trzech kategoriach:
(1) Ogólna,
(2) Młodzi Radiolodzy (do 36 r.ż.),
(3) Rezydenci.
W razie osiągnięcia najwyższego sumarycznego współczynnika oddziaływania przez kilku autorów przyznane będą nagrody równorzędne.
II. Coroczna nagroda naukowa PLTR
Nagroda przyznawana jest pierwszemu autorowi publikacji o najwyższym w danym roku współczynniku oddziaływania (impact factor, IF) – chodzi więc o publikację z roku 2022.
Dotyczy pracy oryginalnej z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej opublikowanej w czasopiśmie z listy filadelfijskiej. Nie dotyczy publikacji poglądowych, kazuistycznych, editoriali i listów do redakcji oraz opublikowanych w formie streszczeń.
Pierwszy autor publikacji musi być specjalistą z zakresu radiologii i diagnostyki obrazowej lub odbywać rezydenturę w tej dziedzinie oraz być aktywnym członkiem PLTR. Praca winna być afiliowana z jednostki krajowej.
O kolejności publikacji zgłoszonych do nagrody na liście rankingowej decyduje ostatni dostępny dla czasopism naukowych współczynnik oddziaływania. W przypadku kilku publikacji w czasopiśmie o najwyższym, w danym roku, współczynniku oddziaływania przyznane będą nagrody równorzędne.
III. Nagrody dla młodych radiologów / rezydentów za prezentacje ustne podczas European Congress of Radiology 2023.
Nagrody przyznawane są rezydentom / młodym radiologom (do 3 lat po zakończeniu specjalizacji), którzy są aktywnymi członkami PLTR i wygłosili prezentacje ustne na RPS (Research presentation sessions) podczas ECR (nagrody nie obejmują prezentacji w ramach EPOS ani innych form prezentacji plakatowo-ustnych).
Maksymalna wysokość nagrody wynosi 2.000 zł brutto. W przypadku większej niż 5 liczby osób spełniających kryterium przyznania nagrody, wysokość każdej z nagród wyniesie 10.000 zł podzielone przez liczbę prezenterów. W przypadku większej niż 10 liczby osób spełniających kryterium przyznania nagrody, Komisja ds. Nauki, w porozumieniu z Prezydium ZG PLTR dokona wyboru 10 najlepszych referatów i przyzna nagrody osobom je prezentującym.
W przypadku wygłoszenia kilku referatów przez jedną osobę o wysokości nagrody decyduje Komisja ds. Nauki, w porozumieniu z Prezydium ZG PLTR.
Zgłoszenia zawierające następujące dane:
imię i nazwisko,
datę urodzenia,
swój status (rezydent/radiolog),
datę zdania egzaminu specjalizacyjnego,
tytuł i autorów prezentacji,
nazwę, numer i datę sesji, w której praca została wygłoszona,
proszę przesłać na adres mailowy:
Patronem programu nagród naukowych PLTR jest firma Bayer